Desfășurat după un sistem competițional nou, campionatul primei ligi de volei feminin a înceheiat prima etapă, din editia 2020-2021. Campionatul, desfășurat, în faza turului, după sistemul unor grupe de câte trei echipe ( trei meciuri desfăsurate pe terenul uneia dintre echipe), a încheiat prima fază (patru grupe de câte trei echipe).
Una dintre aceste grupe a fost găzduită la Târgoviște (Sala Sporturilor) , iar în cele trei partide s-au confruntat CSM Târgoviște, CS “U” NTT Data Cluj și CSO Voluntari 2005.

În ultima partidă a grupei (luni, 2 noiembrie) s-au întâlnit CSM Târgoviște și CSO Voluntari 2005. Victoria a apartinut gazdelor, ce s-au impus fără emoții (25/11, 25/19, 25/13), la capătul a mai puțin de o oră de joc.
La capătul miniturneului de la Târgoviște, CSM Târgoviste a obținut maximum de puncte (6), în urma celor doua confruntări, U Cluj pleacă cu o zestre de 2 puncte (victorie cu 3-2, la seturi, cu CSO Voluntari), iar echipa din Ilfov acumulează un singur punct în clasament.

Dupa centralizarea rezultatelor și din celelalte trei grupe, de câte trei echipe, CSM Târgoviște ocupă primul loc în clasament, cu 6 puncte, la egalitate cu CSM Volei Alba Blaj.
